Czujniki widełkowe- jakie korzyści mogą przynieść przedsiebiorstwu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Sprawny system pakowania i etykietowania produktów jest niezwykle ważny z punktu widzenia efektywności pracy w wielu przedsiębiorstwach. Aby jednak działał on bez zarzutu konieczna jest możliwość odczytywania zapisanych informacji w sposób szybki i dokładny. Urządzeniami, które zajmują mało miejsca i mają dopasowane do tego funkcje są czujniki widełkowe.

Jak działają i wyglądają czujniki widełkowe?

Swoją nazwę czujniki zawdzięczają charakterystycznemu kształtowi wideł o dwóch zębach. Dzięki nim odbywa się proces odczytywania danych. Pozwala to na szybką oraz efektywną pracę, bez konieczności ciągłej zmiany położenia czujnika. Cechą charakterystyczną, wyróżniającą czujniki widełkowe, jest to, że w jednej obudowie znajduje się zarówno odbiornik, jak i nadajnik informacji. Jedno, niezbyt duże urządzenie może zatem spełniać dwie, komplementarne funkcje.

Zasada pracy czujnika widełkowego opiera się na skupionej wiązce światła. Wyróżnia to urządzenie od tak zwanych barier świetlnych, w których wiązka jest zdecydowanie bardziej rozproszona. Dzięki takiemu skupieniu urządzenie może odczytywać nie tylko widoczny gołym okiem nadruk, ale również ten, do którego odczytania niezbędna byłaby lampa w technologii UV. Nawet najmniejsze różnice w tłumieniu światła na nadruku będą odczytane i przesłane do urządzenia.

Najważniejsze korzyści jakie ma przedsiębiorstwo z implementacji systemu czujników widełkowych?

Odpowiednio dopasowany system odczytu i ewidencji etykiet produktowych pozwala na skuteczne zarządzanie surowcami oraz produktami. W wielu przypadkach zdarza się jednak, że dobra te nie mogą być oznaczane naklejką etykietową. Do oznaczania ich używa się specjalnego nadruku – dzięki temu jest on widoczny jedynie w promieniowaniu UV. Praca jest, zatem dużo szybsza – przynosi lepsze efekty. To z kolei przekłada się na zyski przedsiębiorstwa. A możliwość dokładnego doboru wyglądu czujników sprawia, że będą one idealnie dopasowane do potrzeb, jakie istnieją w przedsiębiorstwie.

W jakich miejscach i przedsiębiorstwach czujniki widełkowe znajdą swoje zastosowanie?

Podstawowym przeznaczeniem czujników widełkowych jest zarządzanie etykietami znajdującymi się na produktach, surowcach czy opakowaniach. I do tego nadają się doskonale, niezależnie w jakim obszarze gospodarki działa konkretne przedsiębiorstwo. Innym miejscem, gdzie czujniki tego typu znajdą zastosowanie są wszelkiego rodzaju laboratoria, gdzie dokładna ewidencja ma ogromne znaczenie dla efektów wykonywanych doświadczeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sensor24h.pl/czujniki-widelkowe/.

Share.