Doskonałe jedzenie – na co dzień i od święta!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jedzenie powinno być pożywne, dobrze zbilansowane, dopasowane do konkretnych potrzeb, ale też: smaczne. Wielu kucharzy jest zdania, że jedzenie ma być przyjemnością dla podniebienia. Nie trzeba spędzać długich godzin w kuchni, by wyczarować smakowite dania. Kluczem jest odpowiednie dobieranie składników oraz sprawdzone przepisy!

Co kupować, by jeść smacznie?

Smaczna kuchnia zaczyna się od sklepowych półek – co kupować, by jeść smacznie? Kucharze i dietetycy powtarzają, że najlepszym sposobem na smaczne jedzenie jest wybieranie świeżych i sezonowych produktów. Oznacza to, że latem warto korzystać z mnogości warzyw i owoców – jeść je nie tylko na surowo, ale też wykorzystywać je do tworzenia wartościowych przetworów, które umilą nam zimowe wieczory. Jak szukać świeżych produktów? Z pewnością w sklepach warzywnych, które zaopatrują się na lokalnych giełdach i u rolników. W sklepach takich znaleźć można zarówno warzywa, jak i nabiał, jaja, ryby, miody.

Smaczne przekąski, które sprawdzą się na stole w czasie odwiedzin gości

Jak przyjąć gości, by czas spędzony przy wspólnym stole był udany? Możliwości jest wiele. Jeśli nasi znajomi wpadają na kieliszek wina, na stole powinny znaleźć się drobne przekąski, zarówno słodkie, jak i słone. Świetnym rozwiązaniem okaże się przepis na wytrawne muffiny z kruszonką. Muffiny takie zaspokoją apetyt, są niebanalną przekąską i z pewnością wzbudza wiele zainteresowania przy stole. Do wina doskonale pasować będą też sery – warto w tym celu wybrać zarówno sery pleśniowe, jak i klasyczne sery twarde, o ostrzejszym smaku. W przypadku zaproszenia gości na kawę, na stole powinny pojawić się słodkości – dobrym pomysłem okaże się upieczenie prostego ciasta lub przygotowanie słodkiej tarty – gotowe spody do tart znaleźć można w sklepach, co znacząco ułatwia temat pieczenia.

 

 

Share.