Ile kosztuje rejestracja samochodu w Polsce?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Decydując się na kupno samochodu używanego, warto pamiętać o konieczności przerejestrowania pojazdu oraz dopełnienia wszelkich formalności związanych z dopuszczeniem go do ruchu drogowego. Ile kosztuje rejestracja samochodu? O jakich dokumentach musimy pamiętać podczas sprowadzania samochodu z zagranicy?

Ile kosztuje rejestracja samochodu?

Kupując używany samochód, musimy pamiętać, że sama cena samochodu to nie jedyny koszt, który poniesiemy. Ile kosztuje rejestracja samochodu? Niezależnie od tego, czy chcemy zarejestrować samochód nowy czy używany, kwoty okażą się takie same. Procedury rejestracyjne to koszty rzędu 180 zł. W cenie tej uwzględnione są nowe tablice rejestracyjne, wydanie dowodu rejestracyjnego oraz nalepki kontrolnej i znaku legalizacyjnego. W cenie tej zawarto również pozwolenie czasowe )na 30 dni) na poruszanie się po polskich drogach. Jeśli marzy się nam indywidualna tablica rejestracyjna to dodatkowo musimy doliczyć 1000 zł.

Ile kosztuje rejestracja samochodu kupionego za granicą?

Coraz częściej zdarza się, że w poszukiwaniu wymarzonego samochodu, decydujemy się na jego zakup poza granicami kraju. Polacy chętnie ściągają pojazdy z Niemiec, Francji, Włoch. Decydując się na taki krok, przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczne dowiezienie samochodu do Polski – możemy zrobić to samodzielnie prowadząc pojazd, lub też przy pomocy lawety. W Polsce samochód zostaje zarejestrowany czasowo – dostaje czasowe tablice, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia OC krótkoterminowego. Ile kosztuje rejestracja samochodu z zagranicy? W przypadku takiego samochodu, poza wszystkimi wymienionymi dokumentami, konieczne jest również opłacenie akcyzy za samochód. Dokument ten, razem z przetłumaczonymi dokumentami kupna-sprzedaży, musi znaleźć się w dokumentacji składanej do urzędu komunikacji.

 

 

Share.