Kuchnia retro – jak ją urządzić?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kuchnia retro wymaga zastosowania poszczególnych barw i sprzętów kuchennych. Vintage w ostatnim czasie stał się jedną z najmodniejszych propozycji, która polecana jest przez wielu specjalistów od aranżacji.

Kuchnia retro jak za dawnych czasów

Kuchnia retro w swoim projekcie bardzo mocno przypomina to co było w dawnych czasach. Wiele osób ma w swoich głowach obraz babcinej kuchni, gdzie zawsze można było liczyć na coś słodkiego. Niektórym przypomina się kuchnia w rodzinnym domu. Vintage jest takim stylem, że pozwala na zastosowanie elementów klasycznych lub rustykalnych. W dużej mierze retro opiera się na wzornictwie lat 80. czy 90. XX wieku. Jak więc widać mówiąc o tym stylu aranżacyjnym, można wziąć pod uwagę wiele ciekawych propozycji, gdzie znaleźć będzie można coś odpowiedniego dla siebie. 

Kuchnia retro – meble

Kuchnia retro kładzie mocny akcent na naturalne materiały. Dobrym pomysłem są więc meble drewniane, które dodatkowo będą pomalowane na biały kolor. Biel stanowi idealną podstawę dla dobrania innych odcieni do kuchni w stylu vintage. W kuchni retro najczęściej bierze się pod uwagę fronty szafek gładkie. Ciekawą inspiracją są także przeszklone fronty szafek, dzięki czemu można np. w piękny sposób zaprezentować swoją zastawę stołową. W kuchni retro warto również zastosować otwarte półki, gdzie można przechowywać ulubioną kolekcję przypraw lub też dodatki przywodzące na myśl stare, dobre czasy. Szklane słoje czy też miedziane garnki to ciekawy dodatek do wielu kuchni w stylu vintage. 

 

Share.