Praktyczne kuchnie – jak zaaranżować dane wnętrze?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Idealne kuchnie powinny być praktyczne, odpowiednio zaaranżowane, dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Szeroki wybór mebli i dodatków kuchennych sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie wnętrza w konkretnym stylu. Jak zaaranżować klasyczne kuchnie i aneksy?

Klasyczne kuchnie – wykorzystaj spory potencjał!

Klasyczne kuchnie to zazwyczaj mniejsze lub większe wnętrza z dostępem do naturalnego światła. Takie pomieszczenie może być wykorzystane zarówno jako klasyczna kuchnia, jak i kuchnia z jadalnią – pomoże w tym np. funkcjonalna wyspa, w której wnętrzu znajdzie się dość miejsca do przechowywania garnków czy patelni. Klasyczne kuchnie dają wiele możliwości aranżacji, warto jednak pamiętać, aby ustawienie mebli było przemyślane i pozwalało na wygodne przygotowywanie posiłków czy gotowanie. Kuchnie w dedykowanych wnętrzach powinny być widne i przestronne – w tym celu zadbajmy nie tylko o dopływ naturalnego światła, ale też o odpowiednie oświetlenie wewnątrz. Poza klasycznym oświetleniem sufitowym warto przemyśleć zintegrowane oświetlenie mebli, które dostępne jest w wielu kolekcjach meblowych.

Kuchnie w formie aneksów

Aneksy kuchenne to domena mieszkań blokowych – architekci proponują takie rozwiązanie, aby możliwe było lepsze wykorzystanie przestrzeni. Aneksy powinny być zaprojektowane w precyzyjny sposób – aneks ma dawać pełną funkcjonalność i pozwalać na wygodne gotowanie. W aneksach doskonale sprawdzą się nowoczesne meble kuchenne – jasne i lśniące fronty sprawią, że odbijane będzie światło, przez co aneks wyda się znacznie widniejszy. W nowoczesnych kuchniach wykorzystywane są też markowe akcesoria: zawiasy z hamulcem, prowadnice kulkowe z cichym domykiem. Kuchnie w formie aneksów warto też uzupełnić o przeszklenia – nadadzą one optycznej lekkości.

Share.