Szafa biała z lustrem – z jakich materiałów powinna być wykonana?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Szafa biała z lustrem będzie bardzo pomocnym meblem w domach, a nawet w firmach. Z jakich materiałów powinna być wykonana taka szafa, abyśmy przez długi czas mogli cieszyć się jej funkcjonalnością i solidnym wykonaniem?

Szafa biała z lustrem – obudowa i wykończenie

Szafa może zostać wykonana z kilku materiałów. Najczęściej jest to płyta wiórowa lub pilśniowa. Zdecydowana większość osób wybiera taką opcję ze względu na cenę. Wśród innych materiałów na szafę wyróżnia się płyty laminowane oraz drewniane – najdroższe. Drzwi szafy mogą zostać wykonane z płyty MDF. Nie tylko ważne są materiały z jakich wykonana jest szafa biała z lustrem. Należy także sprawdzić, jak nowy mebel został w całości wykończony, aby mieć pewność, że nigdzie nie pojawi się rdza. Profile aluminiowe lub stalowe zawsze muszą zostać zabezpieczone przed korozją. 

Szafa biała z lustrem – ważne elementy

Szafa biała z lustrem na pewno sporo waży. Wszystko przez samo lustro, które jest przydatne, ale powoduje spore obciążenie dla frontów szaf. Przyjmuje się, że szafa nie powinna ważyć (a dokładnie jej drzwi) więcej niż 70 kg. Jeśli waga będzie większa, to można mieć problem nie tylko z ich otwieraniem, ale również z solidnością szafy. Lepiej w takim wypadku zdecydować się na mniejszą szafę z większą ilością drzwi, ale takich, które będą mniej ważyć. Drzwi, które posiadają lustro potrzebują solidnego wzmocnienia – w szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę drzwi przesuwne. Koniecznością są wtedy mocniejsze systemy przesuwne.

 

Share.