W poszukiwaniu nowych smaków!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gotowanie i smażenie pozwalają na stałe odkrywanie nowych, kulinarnych lądów i poznawanie dań, które z pewnością pokochają nasi domownicy. Jakie rozwiązania kuchenne wybrać, aby móc cieszyć się wyjątkowymi daniami w naszych domach? Okazuje się, że nie wystarczą tylko odpowiednie składniki – istotne będą również odpowiednie patelnie i garnki. Jakie produkty wybrać, aby mieć pewność ich wysokiej jakości?

Idealna patelnia – to znaczy jaka?

Smażone potrawy cenimy przede wszystkim za ich doskonały smak i chrupkość. Smażyć możemy praktycznie wszystko: od mięs, poprzez ryby, aż po warzywa. Problemem jest kaloryczność takich potraw – duża ilość tłuszczu sprawia, że jedzenie takie uznawane jest za mało zdrowe. Na szczęście zestaw patelni od topowych producentów może rozwiązać ten problem. Nowoczesne patelnie projektowane są dzisiaj w taki sposób, aby móc smażyć na minimalnej ilości tłuszczu. W tym celu stosowane są innowacyjne powłoki, które pozwalają też na zmniejszenie ryzyka przywierania pokarmów do dna patelni. Wśród najchętniej wybieranych patelni wymienia się patelnie granitowe – ich zewnętrzne powłoki doskonale imitują naturalny kamień. Taki design wpływa na odbiór kuchni, nadaje jej naturalnego charakteru.

Noże w kuchniach – jakie wybrać?

Chcąc wygodnie przygotowywać posiłki w naszych kuchniach warto zwrócić uwagę na jakość wykorzystywanych przez nas noży. Nowoczesne noże kuchenne tworzone są z myślą o łatwości użytkowania, funkcjonalności i trwałości. Szukając idealnych noży warto zwrócić uwagę na komplety – to dedykowane do domów zestawy składające się zazwyczaj z 5-6 noży. Każdy z nich służy do innego rodzaju produktów: pieczywa, warzyw, ryb, serów, mięs. Zaletą noży są przede wszystkim ich ostrza – tworzy się je ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu czy molibdenu. Pierwiastki te sprawiają, że stal jest odporna na kruszenie i wilgoć.

 

 

 

Share.