Wybieramy skuteczne zadaszenie tarasu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Funkcjonalna przestrzeń wypoczynkowa blisko domu to miejsce, gdzie możemy się relaksować, spotykać w gronie rodziny, odpoczywać z książką w dłoni. Aby miejsce to stanowiło przedłużenie naszego salonu wybierzmy wygodne meble i dodatki. Nie zapominajmy o tym, aby chronić się przed letnim słońcem – w tym celu najlepsze okaże się zadaszenie tarasu. Czym zaskoczą nas producenci?

Zadaszenie tarasu z trwałych materiałów

Do niedawna to parasole ogrodowe były najchętniej stosowane, aby zapewnić sobie nieco cienia. Dzisiaj mamy alternatywę – zadaszenie tarasu w formie nowoczesnej pergoli to konstrukcja, która nie tylko osłoni nas przed słońcem, ale też dokładnie wyznaczy strefę wypoczynkową, podniesie jej estetykę. Zadaszenie tarasu to propozycja dla osób najbardziej wymagających – taka konstrukcja pozwoli nam odpoczywać jeszcze bardziej komfortowo.

Jak zaprojektowane jest zadaszenie tarasu? Konstrukcja zadaszenia składa się z elementów modułowych wykonanych z aluminium. Zastosowanie tego tworzywa znacząco obniżyło wagę konstrukcji i pozwoliło na ułatwienie jej montażu. Elementy aluminiowe malowane są proszkowo, przez co konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem korozji. Dach pergoli tworzą aluminiowe listwy obracające się wokół własnej osi. Tak skonstruowany dach pozwala na regulowanie ilości światła, które wpada pod pergolę. Zadaszenie tarasu pozwoli nam uchronić się zarówno przed silnym słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Dach nie nagrzewa się, przez co w cieniu pergoli panuje chłód.

Zadaszenie tarasu jako forma ozdoby

Pergole tarasowe projektowane są w taki sposób, aby podnosić estetykę miejsca wypoczynkowego. Zadaszenie posiada stonowane kolory, wykonane jest z tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo pergolę możemy uzupełnić o elementy takie jak rolety boczne.

 

 

Share.
zobacz https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/