Znajdź adwokata, który pomoże Ci podczas sądowej batalii

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Współcześnie coraz częściej szukamy sprawiedliwości w sądach – dotyczy to nie tylko naszego życia zawodowego, ale i prywatnego. Sądy każdego dnia rozstrzygają w sprawach rozwodowych, ale i rodzinnych. Jak przejść przez trudny proces sprawy sądowej zwycięsko? Czy adwokat będzie nam potrzebny podczas takich spraw?

Sprawy rozwodowe bez i z orzekaniem o winie

Wśród najczęściej prowadzonych spraw sądowych przeważają rozwody – dzisiaj szacuje się, że rozpadowi ulega co trzecie małżeństwo. Niepokoić powinien fakt, że duża część z małżeństw podejmujących decyzje o rozwodzie posiada staż małżeński nieprzekraczający 5 lat. Sprawy rozwodowe mogą być prowadzone bez orzekania o winie lub też z orzekaniem. W pierwszym przypadku zazwyczaj nie ma potrzeby wynajmowania adwokata – sprawy takie rozstrzygane są przez sąd w trakcie 2-3 sesji. W przypadku skomplikowanych spraw rozwodowych, kiedy konieczne jest przyznanie opieki nad dzieckiem czy też podział majątku obecność adwokata jest uzasadniona.

Jakie są obowiązki naszego adwokata?

Decydując się na pomoc adwokata warto znaleźć specjalistę doświadczonego w konkretnych sprawach – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim dokładne zapoznanie się z naszą sprawą i bezstronna ocena naszych oczekiwań i szans. Adwokat podpowie, jakie kroki prawne podjąć, aby osiągnąć zamierzone efekty w sądzie. Jego pomoc to również reprezentowanie nas w sądzie, dbanie o nasze interesy i dobre imię. Dobry adwokat ostrzeże nas również przed podejmowaniem pochopnych kroków, które mogłyby pogorszyć naszą sytuację przed sądem.

Merytoryczna pomoc adwokata to nie jedyne co zyskujemy decydując się na jego zatrudnienie. To także poczucie bezpieczeństwa i komfortu w trakcie rozpraw sądowych. To niezwykle ważny aspekt, mogący przesądzić o naszym sukcesie w sądzie.

 

 

Share.