Blog, który zarabia na Ciebie!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Własny blog to olbrzymie możliwości rozpoczęcia ciekawego biznesu – udowadniają to liczni blogerzy z polskiej blogosfery, którzy przez lata budowali swoja pozycję w sieci. Jeśli chcesz dać się poznać szerszemu gronu osób warto zainteresować się hostingiem naszego bloga czy strony.

Jak wybrać odpowiedni hosting?

Hosting WordPress nie jest trudny do znalezienia – wiele firm zaoferuje nam ciekawe pakiety i oferty. Szukając najlepszego rozwiązania musimy być świadomi, że na dobry hosting składa się wiele elementów. Decydując się na konkretny hosting przede wszystkim zwracajmy uwagę na transfer – jest to ilość danych, którą użytkownicy pobierają podczas oglądania naszej witryny. Jeśli na naszym blogu znajduje się dużo zdjęć oznacza to, że ilość pobieranych danych będzie duża i konieczne będzie wybranie oferty z dużą ilością transferu.

Nie mniej ważny jest limit powierzchni dyskowej – tu również warto pamiętać o zawartości naszego bloga, ale też o fakcie, że również firmowy e-mail pod naszą domeną może wymagać większej powierzchni dyskowej. Wiele mówi się również o uptime czyli o czasie bezawaryjnego działania serwerów. Uptime wyrażany jest w procentach. Pożądaną wartością uptime jest 99%.

Wiele osób decydujących się na hosting mówi również o tym, jak istotne jest bezpieczeństwo danych. Dostawca usługi powinien zapewnić nam bezpieczeństwo danych oraz możliwość wykonywania backupów kilka razy dziennie na wypadek awarii. Z punktu widzenia użytkownika ważna powinna być dla nas także pomoc techniczna. Dzięki możliwości kontaktowania się z pracownikami firmy szybko zażegnamy problemy i awarie.

Jak sprawić, by nasz blog odniósł sukces?

Chcąc codziennie oglądać polepszające się statystyki na naszym blogu musimy przede wszystkim zadbać o wartościową treść. Warto, aby wpisy czy relacje pojawiały się na naszej witrynie regularnie. Tworząc wpisy warto rozplanować ich publikację na kilka tygodni czy wręcz miesięcy do przodu!

 

Share.