Dlaczego warto zdecydować się na wannę asymetryczną?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kiedyś w niemalże każdej łazience znajdowała się prostokątna wanna. Niestandardowe wanny asymetryczne znajdowały zastosowanie wyłącznie w nietypowych, nieustawnych pomieszczeniach. Fani tego typu rozwiązań z pewnością ucieszą się, że odchodzi się od wyłącznie takiego użytkowania wanien asymetrycznych.

Unikalny design

Wanny asymetryczne zapewniają doskonały wygląd. Jest to spowodowane nie tylko ich nietypowym kształtem, ale również walorami dekoracyjnymi tego rozwiązania. Dobry fachowiec może bowiem przy użyciu specjalnych narzędzi wykończeniowych uzupełnić wannę na przykład o mozaikę w przedniej jej części.

Obecnie producenci są świadomi dużego wyboru na rynku armatury łazienkowej, dlatego prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań do każdej łazienki. W ofercie wielu sklepów można znaleźć nietypowe wanny w czarnej kolorystyce lub z wyjątkowo szerokim brzegiem.

Niezwykły wygląd wanien sprawia, że same w sobie stanowią świetny element dekoracyjny w każdej łazience. To z tego względu coraz więcej osób decyduje się na użycie wanny asymetrycznej zamiast klasycznego prysznica lub wanny prostokątnej.

Jakość wykonania

Aby dobrać jak najlepszą wannę, która posłuży przez długie lata, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Wyłącznie sprzęt z dobrej jakości materiałów może sprawić, że będzie służył przez wiele lat bez uszkodzeń czy przeciekania.

Drugą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest możliwość dobierania części do niej. Wanny o asymetrycznej budowie często mają bardzo grube ścianki, przez co dobranie do nich odpowiedniej armatury jest utrudnione: niekiedy woda, zamiast lać się bezpośrednio do wanny, rozlewa się po ściance i dopiero po niej wpada do wanny. To może prowadzić do przypadkowego zachlapywania łazienki, dlatego warto zdecydować się na dopasowaną do kształtu armaturę.

Komfort i funkcjonalność

Dzięki możliwości zamontowania parawanu lub ścianki z tworzywa sztucznego wanna może spełniać również funkcję prysznica. To sprawia, że nie trzeba już podejmować jednej decyzji na długie lata w kwestii wyboru wanny lub prysznica.

To rozwiązanie jest szczególnie wygodne, jeśli wieczorami lubimy poleżeć wygodnie w wannie, a rano – potrzebujemy wziąć szybki prysznic. Możliwość wyboru rozwiązanie adekwatnego do chwili sprawia, że asymetryczna wanna łazienkowa wydaje się być nie tylko ładnym i estetycznym, ale też przede wszystkim funkcjonalnym rozwiązaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Share.