Propozycje na wygodny salon w stylu mid century modern

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak zaaranżować elegancki salon, aby był on nie tylko komfortowy dla użytkowników, ale również elegancki i modnie zaaranżowany? Z pewnością warto wybrać jeden z najpopularniejszych trendów wymienianych z magazynach wnętrzarskich. Dużym zainteresowaniem cieszy się styl mid century modern, który nawiązuje do architektury użytkowej lat 50. I 60. XX wieku.

Salon piękny i funkcjonalny

Czym charakteryzuje się styl mid century modern? Jest to trend stawiający na równo funkcjonalność, jak i doskonały wygląd. Powojenny design wieku XX skupiał się przede wszystkim na użyteczności codziennych przedmiotów, nie zapominając jednak o tym, aby były one te przyjemne dla oka. Proste, geometryczne kształty, zastosowanie materiałów niedrogich i wysokiej jakości i łączenie ich z naturalnymi ozdobami w formie roślin domowych – to najlepsza charakterystyka tego stylu.

Stworzenie salonu w stylu mid century modern może okazać się doskonałą zabawą: dzisiaj w sklepach takich jak notodo.pl znajdziemy szeroki wybór mebli odpowiadających temu trendowi. Podstawą w salonie powinien być komplet wypoczynkowy: postawmy na klasyczną, prostą kanapę w stonowanych kolorach, którą możemy ożywić poprzez kolorowy pled czy też poduszki. Obok sofy ustawmy pojedynczy fotel klubowy – doskonale nawiąże on do stylu mid century modern. Pamiętajmy o tym, aby był on tapicerowany tkaniną identyczną do sofy lub też kontrastową do niej. Meble połączmy niskim i szeroki stolikiem kawowym o okrągłym kształcie, osadzonym na delikatnych nóżkach.

Dopełnij wnętrze światłem i roślinami

W salonie mid century modern wykorzystajmy sekretarzyki, konsole RTV stylizowane na lata 50., ale także rośliny. Ustawiajmy je na wysokich stojakach, które pozwolą na ich lepszą ekspozycję. Nie zapomnijmy także o odpowiednim oświetleniu – lampy stojące powinny mieć proste klosze utrzymane w stonowanych barwach. Na suficie możemy wykorzystać lampy o kloszach papierowych.

Share.