Jak wykonywane są prefabrykowane ściany betonowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Choć prefabrykowane ściany betonowe zyskują sobie w ostatnich latach coraz większą popularność, to jednak w dalszym ciągu wiele osób, nawet tych, które z nich skorzystały przy realizacji swojej inwestycji nie do końca ma pojęcie o tym, jak ten wartościowy element budowlany powstaje.

Jak powstają betonowe ściany prefabrykowane?

Betonowe prefabrykowane ściany, tak popularne w nowoczesnym budownictwie powstają poprzez odlewanie betonu do specjalnie przygotowanej formy, która dla zwiększenia elementu poddawana zostaje dodatkowemu utwardzeniu. Po zakończonym procesie utwardzania ściana jest gotowa do transportu na plac budowy.

Należy jednak wspomnieć tu o tym, że jeżeli ściana ma zawierać wycięcia na drzwi, okna czy instalacje, muszą zostać one wykonane jeszcze na etapie produkcji prefabrykatu.

Nie tylko betonowe prefabrykowane ściany cieszą się dużym uznaniem.Współczesne budownictwo coraz częściej sięga także po prefabrykowany kamień, niezwykle estetycznych, charakteryzujący się dodatkową zawartością kruszywa w mieszance.

Systemy formowania ścian prefabrykowanych

Obecnie producenci prefabrykatów stosują bardzo różnorodne metody formowania betonowych ścian. Wszystkie te metody, choć efekt dają bardzo podobny, to jednak dość znaczącą różnią się pomiędzy sobą techniką wykonania, a to niesie za sobą dość zróżnicowane koszty. Obecnie stosowane są zarówno drewniane formy do prefabrykatów, jak i te wykonane ze stali czy drewna, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych, włókien szklanych i gumy. Taka różnorodność stosowanych form pozwala na uzyskanie zarówno klasycznych, jak i nieco bardziej nietypowych wykończeń.

Wychodząc na przeciw potrzebom rynku, producenci prefabrykowanych ścian betonowych dokładają wszelkich starań, by swoim klientom zaoferować możliwie jak najszerszy wybór form i metod wykończeń powierzchni ścian. Cement dostępny jest w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej (nie tylko w szarej i białej jak to jeszcze było niedawna), która była możliwa w uzyskaniu poprzez zastosowanie różnego typu pigmentacji.

Zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych

Obecnie prefabrykowane ściany betonowe swoje zastosowanie znajdują zarówno przy konstrukcjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ich zastosowanie daje bardzo duże możliwości tworzenia solidnych i bardzo estetycznych konstrukcji.

Prefabrykowane ściany betonowe obecnie stosowane są w głównej mierze do platerowania fasad budynków albo wolnostojących ścian, choć tak naprawdę i w innych aspektach budownictwa będą się sprawdzały równie dobrze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Share.