Funkcjonalne wnętrze altany ogrodowej

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Altana ogrodowa to chętnie wykorzystywane rozwiązanie, które pozwala na precyzyjne określenie przestrzeni wypoczynkowej, jak również na wygospodarowanie miejsca do odpoczynku. Jak zaaranżować wnętrze altany ogrodowej? Jakie meble i dodatki wybrać, by relaks w tym miejscu był przyjemny?

Jak zaaranżować wnętrze altany ogrodowej?

Altana ogrodowa to funkcjonalna pergola, która urozmaici przestrzeń ogrodową i sprawi, że znacznie chętniej odpoczywać będziemy blisko natury. Altany posiadają dachy wykonane z ruchomych lameli – dzięki możliwości ich regulacji użytkownicy decydują o tym, jak wiele światła ma wpadać pod altanę. Jak wyposażyć wnętrze altany ogrodowej? Najlepszym rozwiązaniem okażą się meble ogrodowe, wykonane z trwałych materiałów. Doskonałym rozwiązaniem są meble technorattanowe – rozbudowane kolekcje mebli tego typu pozwolą na wykreowanie przestrzeni wypoczynkowej dopasowanej idealnie do własnych potrzeb. Atutem mebli technorattanowych jest ich wysoka trwałość i lekkość – jest to efekt zastosowania trwałych i lekkich materiałów. Stelaż mebli technorattanowych oparto na aluminiowych stelażach, wierzch mebla pokrywa plecionka technorattanowa. Meble warto uzupełnić o poduszki i pledy.

Wnętrze altany ogrodowej – dodatki

Wnętrze altany ogrodowej warto uzupełnić o eleganckie dodatki. Wśród najchętniej stosowanych wymienia się dywany ogrodowe, które nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale też pozwolą na izolowanie stóp od chłodnego podłoża. Innym pomysłem jest zastosowanie oświetlenia ogrodowego w formie praktycznych lampionów solarnych. Oświetlenie tego typu jest ekologiczne, lampy działają w kilku trybach. Na stoliku kawowym świetnie sprawdzi się bieżnik i wazon z letnimi kwiatami. Przestrzeń uzupełnić można też o donice z ulubionymi kwiatami.

Share.