Meble i zadaszenia tarasu – co wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Funkcjonalny taras to miejsce, gdzie nie tylko odpoczniemy po dniu pełnym wyzwań, ale również gdzie zjemy posiłek wspólnie z bliskimi, zaaranżujemy przestrzeń do zabaw naszych dzieci czy zorganizujemy dość miejsca na pracę przy komputerze. Taras może służyć nam na wiele sposobów – kluczem jest znalezienie odpowiednich mebli oraz zadaszenia!

Zadbaj o wygodę na tarasie

Chcąc zapewnić sobie wygodę i komfort na naszym tarasie przede wszystkim musimy zainwestować w meble. Muszą być one nie tylko piękne, ale też funkcjonalne oraz trwałe. Zastosowanie materiałów wysokiej jakości pozwoli nam cieszyć nimi oczy przez wiele lat.

Elementem, którego nie może zabraknąć na naszym tarasie, jest zadaszenie. Do niedawna najczęściej wybierane parasole wypierane są przez zadaszenia tarasu w formie pergoli. Nowoczesne pergole zaskoczą nas nie tylko wspaniałym wyglądem, ale również doskonałymi parametrami technicznymi. Wykorzystane materiały są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci.

Jak konstruowane są pergole ogrodowe?

Zadaszenia tarasu w formie pergoli są konstrukcjami opartymi na aluminiowych elementach malowanych proszkowo. Takie konstrukcje zabezpieczone są przed działaniem silnych podmuchów wiatru. Wewnątrz struktury pergoli umieszczono ukryty system odprowadzania wody, który pozwoli nam na korzystanie z tarasu również w czasie deszczu – woda zostanie odprowadzona poza obręb tarasoli. Dachy, w zależności od modelu, mogą być wykonane z tkaniny technicznej lub też z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Dzięki możliwości ustawienia dachu sami decydujemy o tym jak wiele światła ma wpadać pod tarasolę – sam dach nie nagrzewa się. Dachy w pozycji całkowicie zamkniętej ochronią nas przed niespodziewanym deszczem.

Share.