Nowoczesne zabiegi frakcyjne – jak mogą nam pomóc?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

O zabiegach frakcyjnych przy użyciu specjalistycznych narzędzi mówi się coraz więcej – głównie w kontekście ich wysokiej skuteczności oraz niskiej inwazyjności. Są one proponowane w ramach chirurgii, dermochirurgii oraz medycyny estetycznej. Co warto o nich wiedzieć? Czy warto z nich korzystać?

Zabiegi frakcyjne, które przywrócą blask skórze twarzy

Zabiegi frakcyjne stosowane są przede wszystkim w przypadku zmian skórnych takich jak przebarwienia, zmarszczki, ale również włókniaki czy blizny powstałe po trądziku czy innych przebytych chorobach. Zabiegi frakcyjne wykonywane są przy pomocy urządzeń takich jak laser frakcyjny CO2. Na czym polega zasada działania takich laserów?

Lasery frakcyjne działają punktowo, na wybrane odcinki skóry. Poprzez zastosowanie wiązki światła o odpowiedniej długości możliwe jest dotarcie do głębszych tkanek skórnych. Działanie wiązki światła polega na podgrzaniu wody znajdującej się w komórkach i jej odparowaniu. Mikrouszkodzenia w skórze powodują natychmiastową reakcję organizmu: rozpoczyna się proces regeneracji czyli m.in. tworzenie nowych połączeń kolagenowych. Poprzez regularne poddawanie się zabiegom (w odstępach określonych przez specjalistę) możliwe jest stopniowe poprawianie kondycji naszej skóry, minimalizowanie zmian takich jak zmarszczki czy też ujednolicanie blizn. Niezwykle ważne do osiągnięcia zadowalających efektów jest stosowanie się do wskazań specjalisty i przestrzeganie zaleceń.

Zabiegi frakcyjne – czy są bezpieczne?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przeprowadzanie zabiegów frakcyjnych w obrębie skóry jest całkowicie bezpieczne. Musimy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach: nie zaleca się poddawaniu zabiegom kobiet w ciąży i w okresie karmienia, osób chorujących na nowotwory, przewlekłe choroby skóry.

Share.