Problem gromadzenia kamienia w ekspresie do kawy

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gromadzenie kamienia w ekspresie do kawy jest powszechnym procesem, które niestety przydarza się każdemu właścicielowi domowego i firmowego ekspresu do kawy. Ze względu na wysoką twardość wody ten proces jest nieunikniony. Niestety kamień w ekspresie pogarsza jakość małej czarnej sprawiając, że jest mniej aromatyczna i gorzej smakuje. Na szczęście istnieją metody usuwania kamienia z ekspresu. Najlepszym akcesorium na rynku są odkamieniacze w płynie do ekspresów do kawy.

Odkamieniacze w płynie do ekspresów do kawy

 

Odkamieniacze w płynie są bardzo powszechnym wsparciem w usuwaniu kamienia wodnego znajdującego się na wewnętrznych elementach ekspresu do kawy. Mimo, że na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku tak naprawdę osad bardzo często obejmuje sporą część stalowych elementów ekspresu takich jak grzałki podgrzewające wodę. W takim stanie ekspres nie jest w stanie efektywnie pracować. Nie dość, że pobiera wzmożoną ilość prądu do pracy to jeszcze wykonywana kawa odbiega jakością od tej wymarzonej.

Odkamieniacze w płynie do ekspresów do kawy po poprawnej aplikacji rozpuszczają cały osad nagromadzony w ekspresie. Działa to na zasadzie rozpuszczania węglanów wapnia czy magnezu znajdujących się w ekspresie. Wystarczy jedynie wlać określoną ilość detergentu do zbiornika wody i ustawić program odkamieniania. Rozpuszczony detergent wędruje wraz z podgrzewaną wodą do wnętrza ekspresu przechodząc przez wszystkie części objęte kamieniem. W trakcie odkamieniania należy zachować ostrożność i odczekać 30-60 minut. Po tym czasie całość wody powinna być spuszczona – wtedy znów będzie można wykonywać swój ulubiony napój w efektywny sposób.

Podsumowanie

 

W Polsce woda wodociągowa jest wodą twardą. Oznacza to, że posiada rozpuszczone sole wapnia i magnezu, które wytracają się pod wpływem temperatury. Odkamieniacze są najlepszym sposobem na walkę z kamieniem. Są wygodne w użyciu, efektywne i skuteczne dlatego każda osoba posiadająca ekspres do kawy powinna się w nie wyposażyć.

Share.