Aluminiowe meble ogrodowe – stylowe i funkcjonalne wyposażenie na taras

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Technorattan, drewno, tworzywa sztuczne, metal, rattan… Producenci wyposażenia outdoorowego oferują szeroki wybór mebli wykonanych z materiałów o zróżnicowanej specyfice. Każdy model ma swój charakter oraz właściwości. Wybierając konkretny wariant, należy zwrócić uwagę na szereg czynników – estetykę i projekt, wygodę użytkowania, trwałość materiału. Nowe meble muszą dobrze służyć domownikom, zdobić przestrzeń, a jednocześnie wyróżniać się wysoką jakością. Dzisiaj weźmiemy pod lupę aluminiowe meble ogrodowe. Dlaczego warto postawić właśnie na nie? Sprawdź!

Meble z aluminium – minimalizm w ogrodowym wydaniu

Jeszcze do niedawna metalem wykorzystywanym na dużą skalę do produkcji mebli ogrodowych było żeliwo. Dzisiaj ciężkie, masywne meble z żeliwa nie sprawdzają się już w ogrodach, gdzie dominują subtelne formy i minimalizm. Miejsce kompletów żeliwnych zajęły meble aluminiowe – lekkie, stylowe i niezwykle efektowne zestawy doskonale współgrające z przydomową zielenią.

Do produkcji wysokie jakości mebli ogrodowych wykorzystuje się przede wszystkim aluminium malowane proszkowo. Metal jest stosunkowo lekki, a jednocześnie odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury, woda. Aluminium nie wymaga impregnacji ani odświeżania koloru. Metal o chłodnym wykończeniu doskonale komponuje się z innymi materiałami popularnymi w ogrodach, na przykład kamieniem i drewnem.

Luksusowa strefa relaksu

Chcesz stworzyć przed domem rodzinną jadalnię? A może marzysz o tarasie w salonowym stylu? Masz niemal nieograniczone możliwości! Meble aluminiowe dostępne są w wielu wariantach. Możesz wybierać spośród prostych stołów i krzeseł, modułowych narożników, luksusowych leżanek i huśtawek. Na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok znajdziesz ogrom inspiracji!

 

Share.