Trójwymiarowa grafika i animacje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tworzenie trójwymiarowej grafiki nie jest niczym trudnym – o ile zna się odpowiednie programy komputerowe do wykonywania tego typu działań. Znajomość takich programów i narzędzi komputerowych może przydać się w pracy.

Możliwości programów komputerowych

Jeżeli tylko istnieje taka możliwość (i ktoś ma do tego odpowiednią głowę) jak najbardziej powinien poznać programy komputerowe, dzięki którym w znaczny sposób można rozwinąć swoje umiejętności. Jednym z takich programów jest 3ds Max, którego pierwsza wersja ukazała się w 1990 roku pod nazwą “3D Studio” dla systemu MS-DOS. Wersja na MS Windows ukazała się w 1996 roku. Najnowsza wersja tego programu pochodzi z 2020 roku i przeznaczona jest ona na Microsoft Windows. To dzięki temu programowi można tworzyć wspaniałe, trójwymiarowe grafiki, animacje, w tym można znaleźć tam system do zaawansowanej animacji postaci dwunożnych.

Kurs 3ds Max – opanowanie umiejętności

Podstawowy kurs 3ds Max w większości przypadków przeznaczony jest na 20 godzin. Można zapisać się na niego stacjonarnie lub też można wykupić szkolenie w internecie. Kursy online są o tyle dobre, że można je odpalać dosłownie w każdym momencie i można z nich ze spokojem korzystać w domu. Tego rodzaju kurs obejmuje poznanie środowiska pracy, pracy w systemie projektu, przygotowanie ustawień programu, pracę z obiektami w przestrzeni, rysowanie i edycję linii, tworzenie geometrii 3D, modelowanie metodą Low-Poly, tworzenie i nakładanie materiałów, jak również pracę ze światłami i kamerami. 

 

Share.