W poszukiwaniu idealnej polisy samochodowej

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ubezpieczenie naszego samochodu to nie tylko kwestia wygody i komfortu, ale również zabezpieczenie naszego mienia! Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC możemy, jako posiadacze samochodu, wybrać dodatkowe ubezpieczenia, które pozwolą na podróżowanie z większym spokojem. Co proponują nam towarzystwa ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – co nam daje?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce to podstawa. Pozwala ono na pokrycie szkód wyrządzonych z ich winy na drodze. Ubezpieczenie OC zakupimy w towarzystwach ubezpieczeniowych, zarówno w placówkach stacjonarnych, jak również w sieci – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl. Cena ubezpieczenia OC zależy od szeregu czynników: naszego stażu jako kierowców, ale również marki i wieku samochodu, posiadanych zniżek.

Z pewnością ciekawy jest fakt, że ubezpieczenie OC jest coraz częściej oferowane również… rowerzystom. Przemieszczanie się na rowerze, szczególnie po dużych miastach, to doskonała alternatywa dla samochodu czy komunikacji miejskiej. Gęsta sieć ścieżek rowerowych pozwala na szybkie dotarcie do celu, bez konieczności stania w korkach. Ubezpieczenie OC dla rowerzysty pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez cyklistów na dwóch kółkach – może to dotyczyć zarówno zarysowania lakieru samochodu, czy też zniszczenia ubrania przechodniom.

Autocasco i assistance – co wybrać?

Dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia samochodowe to autocasco i assistance. W przypadku tego pierwszego pozwala on na pokrycie kosztów naprawy naszego samochodu po kolizji czy wypadku. Autocasco pozwoli również na pokrycie kosztów szkód w wypadku kradzieży samochodu czy szkody całkowitej. Assistance to rozwiązanie dla kierowców w podróży – w przypadku awarii samochodu assistance pozwoli na odholowanie samochodu do warsztatu, odwiezienie nas do hotelu i opłacenie naszego pobytu.

 

 

Share.