Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chcąc więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i blisko natury nie musimy wyjeżdżać za miasto. Dysponując nawet niewielkim tarasem możemy zaaranżować w nim strefę wypoczynkową, która stanie się ulubionym miejscem wszystkich domowników. Poza meblami ogrodowymi na tarasie warto wykorzystać zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu. Co warto wiedzieć o takim zadaszeniu? Czy zadaszenie realnie wpłynie na poziom naszego komfortu?

Jakie zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu wybrać?

Decydując się na zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu warto zwrócić uwagę na dostępne opcje. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się pergole nowoczesne z dachami wykonanymi z aluminiowych lameli. Zadaszenie tego typu z pewnością zaskoczy nas pod wieloma względami – jest zaprojektowane przez doświadczonych projektantów: zadbali oni o to, aby produkt był nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny.

Istotne są materiały: zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu powinno być wykonane z materiałów zabezpieczonych przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Pergola tarasowa nie może być podatna na działanie wilgoci, wnikanie brudu.

Nowoczesne zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu

Jak wznoszone są konstrukcje pergoli? Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu składa się z elementów aluminiowych o modułowej budowie – takie elementy bez trudu połączymy ze sobą i nie zajmie to wiele czasu. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – w najchętniej wybieranych modelach jest on tworzony z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Sami decydujemy o pozycji lameli  i o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji zamkniętej sprawiają, że dach robi się całkowicie wodoodporny. Atutem jest również fakt, że lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu pergoli panuje chłód.

 

 

 

Share.